sign up | log in
The official competition for members of the Podium Café, www.podiumcafe.com

Birthday Calendar

« November
January »

December

 Day  Country Sex Rider   Year   2020 Age
1 RUS Eduard Vorganov 1982 38
GBR Gabriella Durrin 1984 36
AUS Alexis Rhodes 1984 36
DEN Fie Larsen 1993 27
ESP Gotzon Udondo 1993 27

2 USA Janel Holcomb 1978 42
RUS Alexander Efimkin 1981 39
RUS Vladimir Efimkin 1981 39
CRO Mia Radotic 1984 36
NED Nathalie van Katwijk 1985 35
FRA Nicolas Edet 1987 33
NED Dennis van Winden 1987 33
SUI Lise Müller 1989 31
BEL Tara Gins 1990 30
FRA Angelo Tulik 1990 30
NED Koen Bouwman 1993 27
ITA Simone Velasco 1995 25
NED Claudia Jongerius 1998 22

3 NED Bram Tankink 1978 42
NZL Clinton Avery 1987 33
ITA Manuele Boaro 1987 33
FRA Benjamin Le Montagner 1988 32
CAN Gillian Carleton 1989 31
NED Peter Koning 1990 30
VEN Keyla Garcia 1992 28
USA Ellen Noble 1995 25
ESP Margarita Lopez Llull 1997 23

4 AUT Lisa Pleyer 1978 42
GBR Rebecca Curley 1981 39
CRO Matija Kvasina 1981 39
DEN Brian Bach Vandborg 1981 39
NED Stefan Cohnen 1982 38
AUS Cameron Peterson 1983 37
FRA Fabrice Jeandesboz 1984 36
ESP Marcos Garcia 1986 34
ITA Valentina Bastianelli 1987 33
BLR Alena Sitsko 1987 33
BEL Kevin De Jonghe 1991 29
NED Steven Lammertink 1993 27
NED Taco van der Hoorn 1993 27
NOR Katrine Aalerud 1994 26
SLO Urska Zigart 1996 24
NED Thymen Arensman 1999 21
NED Meike Uiterwijk Winkel 1999 21

5 USA Lucas Euser 1983 37
AUS Bernard Sulzberger 1983 37
BEL Gianni Meersman 1985 35
ESP Francisco Aramendia 1986 34
GBR Joanna Rowsell 1988 32
FRA Elodie Hegoburu 1989 31
NED Britt Jansen 1991 29
ISR Guy Sagiv 1994 26
NZL Holly Edmondston 1996 24
NED Marissa Baks 1998 22
BEL Febe Schokkaert 1999 21

6 ESP Alberto Contador 1982 38
SUI Patricia Schwager 1983 37
COL Janier Acevedo 1984 36
RSA Daryl Impey 1984 36
POR Rui Pedro Vinhas 1986 34
CHN Yuzhuo Zhang 1987 33
CAN Sara Bergen 1988 32
FRA Lilian Calmejane 1992 28
BAR Russell Elcock 1993 27
ITA Simona Bortolotti 1994 26
AUT Verena Eberhardt 1994 26
ITA Umberto Orsini 1994 26
GBR Elynor Bäckstedt 2001 19

7 FRA Jimmy Engoulvent 1979 41
CZE Jan Barta 1984 36
CAN Mark Batty 1986 34
AUT Matthias Brändle 1989 31
ITA Danilo Celano 1989 31
CZE Ondrej Cink 1990 30
POL Lukasz Wisniowski 1991 29
CUB Arlenis Sierra 1992 28
GER Rick Zabel 1993 27
GBR Jessica Finney 1995 25
ITA Elena Leonardi 1995 25
RUS Stepan Kurianov 1996 24

8 RSA Cashandra Slingerland 1974 46
USA Jeff Louder 1977 43
FRA Francis Mourey 1980 40
POL Sylwia Kapusta-Szydlak 1982 38
LTU Ignatas Konovalovas 1985 35
ESP Benat Txoperena 1991 29
GBR Matthew Holmes 1993 27
ROU Ana Maria Covrig 1994 26
MEX Lizbeth Salazar 1996 24
ESP Jose Daniel Viejo 1997 23

9 NED Daniella Moonen 1977 43
CZE Katerina Nash 1977 43
CAN Ryder Hesjedal 1980 40
RSA Ashleigh Moolman 1985 35
SUI Mathias Frank 1986 34
BEL Latoya Brulee 1988 32
ITA Massimo Rosa 1995 25
ESP Diego Lopez 1997 23
ITA Chiara Perini 1997 23

10 NZL Jeannie Kuhajec 1973 47
DEN Mia Eskebjerg 1980 40
ITA Paolo Longo Borghini 1980 40
SLO Tjasa Rutar 1984 36
BEL Sander Armee 1985 35
POR Cesar Fonte 1986 34
RUS Valerey Valynin 1986 34
COL Sergio Henao 1987 33
GER Denise Zuckermandel 1988 32
ITA Elisa Longo Borghini 1991 29
ETH Eyeru Gebru 1996 24
DEN Jonas Vingegaard Rasmussen 1996 24
ESP Manuel Peñalver 1998 22

11 USA Laura Van Gilder 1964 56
UKR Eivgenia Vysotska 1975 45
FRA Laszio Bodrogi 1976 44
NZL Melissa Holt 1976 44
AUS Ben Day 1978 42
GER René Weissinger 1978 42
USA Starla Teddergreen 1979 41
NED Arnoud van Groen 1983 37
RUS Yulia Blindyuk 1984 36
RUS Elena Kuchinskaya 1984 36
ITA Chiara Ciuffini 1985 35
CZE Zdeněk Štybar 1985 35
FRA Christophe Laporte 1992 28
ITA Simone Sterbini 1993 27

12 GER Christina Becker 1977 43
EST Grete Treier 1977 43
NED Thomas Rabou 1983 37
FRA Matthieu Ladagnous 1984 36
ITA Veronica Alessio 1987 33
GER Martina Zwick 1989 31
NED Sofie de Boer 1990 30
ESP Ariadna Amaya Martioda 1990 30
ESP Ane Santesteban 1990 30
NED Julia Soek 1990 30
AUS Annette Edmondson 1991 29
AUS Brenton Jones 1991 29
CHN Weina Yan 1991 29
NZL Samuel Gaze 1995 25
AUT Valentin Götzinger 2000 20
ITA Martina Bassi 2001 19

13 ITA Denis Bertolini 1977 43
BEL Marie Dessert 1981 39
FRA Guillaume Faucon 1986 34
USA Amanda Miller 1986 34
GBR Peter Williams 1986 34
CHN Jun Kiang 1989 31
ESP Mikel Landa 1989 31
CHN Yue Bai 1992 28
ESP Jon Ander Insausti 1992 28
COL Hernan Aguirre 1995 25
BEL Sara Verhaest 1995 25
UZB Ekaterina Knebeleva 1996 24
ESP Sergio Roman Martin 1996 24

14 AUS Felicity Wardlaw 1977 43
USA Alison Powers 1979 41
VEN Carlos Jose Ochoa 1980 40
AUS Rochelle Gilmore 1981 39
CHN Han Feng 1985 35
KAZ Andrey Zeits 1986 34
CAN Alison Jackson 1988 32
HKG Zhao Juan Meng 1989 31
BEL Tom Dernies 1990 30
ITA Nicola Ruffoni 1990 30
CHN Huang Dong Yan 1993 27
DEN Alexander Kamp 1993 27
AUS Jason Lowndes 1994 26
SLO Urska Bravec 1996 24
ITA Alice Gasparini 1997 23

15 BEL Cindy Vandermeulen 1980 40
USA John Murphy 1984 36
ITA Nicola Gaffurini 1989 31
ITA Corinna Defilé 1994 26
SLO Hajdi Zajc 1998 22
BAR Amber Joseph 1999 21

16 BEL Niko Eeckhout 1970 50
ITA Francesco Failli 1983 37
POL Marta Kozakiewicz 1985 35
SUI Andrea Wolfer 1987 33
LTU Edita Janeliunaite 1988 32
CZE Jiri Polnicky 1989 31
BRA André de Souza Almeida 1992 28
GBR Harriet Owen 1993 27
USA Alexey Vermeulen 1994 26
GER Jonas Tenbrock 1995 25

17 GER Robert Retschke 1980 40
BEL Hannah Verhaeghe 1988 32
USA Allie Dragoo 1989 31
NOR Sondre Holst Enger 1993 27
SWE Ellinor Huusko 1996 24
AUT Marlene Schilling 1996 24
NOR Iver Johan Knotten 1998 22

18 CAN Michael Barry 1975 45
NOR Tone Hatteland Lima 1979 41
SLO Janez Brajkovic 1983 37
AUS Jonathan Clarke 1984 36
POR Ricardo Vilela 1987 33
GBR Elizabeth Deignan 1988 32
GBR Emily Meakin 1988 32
AUS Grace Sulzberger 1988 32
GBR Michael Cuming 1990 30
FRA Rudy Barbier 1992 28
USA Kristen Faulkner 1992 28
LTU Gabriele Jankute 1993 27
CAN Audrey Labrie 1994 26
DEN Mads Pedersen 1995 25

19 GBR Claire Thomas 1972 48
NED Jessica Glasbergen 1979 41
NED Nadia Stappenbelt 1990 30
ESP Bianca Martin Ortega 1992 28
USA Brendan Rhim 1995 25

20 AUS Michael Rogers 1979 41
SUI Michael Albasini 1980 40
GBR Ian Bibby 1986 34
ITA Matteo Busato 1987 33
BEL Stef Van Zummeren 1991 29
BEL Loic Vliegen 1993 27
ITA Michael Bresciani 1994 26
ITA Giulio Ciccone 1994 26
AUS Ellen Skerritt 1994 26
BEL Stan Dewulf 1997 23
ESP Naia Leonet Irureta 1997 23

21 ARG Jose Antogna 1976 44
BEL Iljo Keisse 1982 38
UZB Olga Drobysheva 1984 36
UKR Olena Sharga 1986 34
GBR Danielle Christmas 1987 33
ITA Alberto Contoli 1987 33
COL David Lozano 1988 32
ITA Andrea Vaccher 1988 32
COL Edwin Avila 1989 31
CHN Niman Song 1990 30
SVK Michal Kolar 1992 28
FRA Lucie Pader 1992 28

22 IRL Siobhan Horgan 1978 42
CAN Veronique Fortin 1980 40
RSA Leana De Jager 1981 39
ESP Jose Vicente Toribio 1985 35
AUS Alexander Edmondson 1993 27
UZB Kamila Jdanova 1994 26
CAN Roxanne Pepin 1994 26
USA Alex Hoehn 1997 23

23 AUT Thomas Rohregger 1982 38
LTU Urte Juodvalkyte 1986 34
AUS Shara Marche (Gillow) 1987 33
CHN Li Huang 1988 32
FRA Jean-Lou Paiani 1988 32
SVK Juraj Sagan 1988 32
NED Oscar Riesebeek 1992 28
AUT Felix Großschartner 1993 27
MDA Nicolai Tanovitchi 1993 27
RUS Olga Deiko 1995 25
ESP Joel Nicolau 1997 23
AUS Kaden Groves 1998 22

24 GER Manuela Hartl 1975 45
USA Thomas Peterson 1986 34
GBR Emma Trott 1989 31
GBR Amy Roberts 1994 26
ESP Antonio Jesus Soto 1994 26
USA Jennifer Valente 1994 26
BEL Kenny Molly 1996 24

25 NED Danielle Bekkering 1976 44
ITA Moreno Moser 1990 30
SUI Valentin Baillifard 1993 27
ITA Marco Maronese 1994 26
GER Konrad Gessner 1995 25

26 USA Meredith Miller 1973 47
NED Laura Turpijn 1978 42
ESP Xavier Florencio 1979 41
ITA Claudio Corioni 1982 38
RSA Robyn De Groot 1982 38
GBR Jonathan Tiernan-Locke 1984 36
LTU Gediminas Bagdonas 1985 35
NED Tom Leezer 1985 35
ITA Marco Canola 1988 32
CHN Meiyin Wang 1988 32
ITA Vittoria Guazzini 2000 20

27 NED Roy Curvers 1979 41
FRA Benoît Daeninck 1981 39
USA Amber Gaffney 1982 38
HUN Peter Kusztor 1984 36
NED Kim van Dijk 1984 36
ITA Francesca Faustini 1988 32
AUS Shannon Malseed 1994 26

28 ITA Alessandro Proni 1982 38
ITA Emma Marcelli 1985 35
USA Lauren Stephens 1986 34
GER Julian Kern 1989 31
NOR Odd Christian Eiking 1994 26
KAZ Yuriy Natarov 1996 24

29 ARG Evelyn Garcia 1982 38
FRA Florian Guillou 1982 38
USA Nicole Justice 1985 35
ESP Juan Jose Lobato 1988 32
ROU Serghei Tvetcov 1988 32
USA Alex Bowden 1989 31
NED Christel Janssen 1990 30
RSA Willie Smit 1992 28
NED Lennard Hofstede 1994 26
BEL Franklin Six 1996 24

30 VEN Sandra Gomez 1971 49
FRA David Le Lay 1979 41
NED Lars Boom 1985 35
GBR Nikki Harris 1986 34
ITA Stiven Fanelli 1987 33
LTU Evaldas Siskevicius 1988 32
NED Tessa van Nieuwpoort 1991 29
ITA Veronica Cornolti 1994 26

31 GER Esther Fennel 1981 39
AUS Steele Von Hoff 1987 33
THA Sutharat Boonsawat 1988 32
AUS Amy Cure 1992 28
BEL Ludwig De Winter 1992 28
SVK Lucia Valachova 1997 23
ITA Silvia Pollicini 1998 22
 Day  Country Sex Rider   Year   2020 Age
« November
January »

December